Chat with us, powered by LiveChat Theraflu Total Grip 500 mg + 6,1 mg + 100 mg, 16 kapsułek - cena, opinie - Aptekacodzienna.pl

Sprawdź nasz poradnik o zdrowiu 

  Szybka dostawa z DHL & InPost

0

Kategorie


Ulubione


Theraflu Total Grip 500 mg + 6,1 mg + 100 mg, 16 kapsułek

0.00

(0)


Producent:
Marka:
Rejestracja:

21.69 zł

Cena jednostkowa: 13.56 zł za 10 kapsułek

Dostępny, wysyłamy w ciągu 24 godzin


Opis produktu
Skład
Wskazania
Dawkowanie
Przeciwwskazania
Działania niepożądane
Stosowanie innych leków
Ostrzeżenia i środki ostrożności
Ważne informacje
Przechowywanie
Zawartość
Producent
Informacje dodatkowe

Opis produktu

Theraflu Total Grip w kapsułkach to lek wieloskładnikowy, przeznaczony do krótkotrwałego leczenia objawów przeziębienia i grypy. Preparat łagodzi takie dolegliwości jak: ból głowy i mięśni, gorączka, dreszcze, zatkany nos oraz kaszel z odkrztuszaniem wydzieliny. Produkt może być stosowany przez osoby dorosłe i młodzież powyżej 16. roku życia.

Formuła leku oparta jest na trzech substancjach czynnych, które wspólnie zwalczają objawy infekcji. Paracetamol wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, fenylefryna działa obkurczająco na naczynia krwionośne błony śluzowej nosa, co udrażnia drogi oddechowe i ułatwia oddychanie, gwajafenezyna - środek wykrztuśny, który rozrzedza zalegającą wydzielinę i ułatwia jej usunięcie przy mokrym kaszlu.

Theraflu Total Grip skutecznie redukuje najbardziej dokuczliwe objawy infekcji wirusowych, takie jak ból, gorączka, niedrożność nosa i kaszel produktywny. Lek jest szczególnie wskazany w przypadku, gdy występują równocześnie wszystkie te objawy – w innym przypadku warto sięgnąć po inny preparat z linii Theraflu, dobrany do dominujących symptomów.

Skład

1 kapsułka zawiera:

  • substancje czynne: paracetamolu 500 mg, chlorowodorku fenylefryny 6,1 mg (co odpowiada 5 mg fenylefryny zasady) oraz gwajafenezyna 100 mg,
  • substancje pomocnicze: kroskarmeloza sodowa, skrobia kukurydziana, laurylosiarczan sodu, talk i stearynian magnezu, otoczka kapsułki zawiera: żelatynę, wodę oczyszczoną, indygotynę (E132), dwutlenek tytanu (E171), żółcień chinolinowa (E104), laurylosiarczan sodu, erytrozyna (E127).

Wskazania

Lek Theraflu Total Grip 500 mg + 6,1 mg + 100 mg stosuje się w leczeniu objawów przeziębienia, dreszczy i grypy.

Dawkowanie

Lek ten należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza, lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dorośli  i młodzież w wieku od 16 lat i (o masie ciała 50 kg lub większej):

  • 2 kapsułki popijając wodą co 4 do 6 godzin, zależnie od potrzeb.
  • Nie należy przyjmować więcej niż 6 kapsułek (3 dawki po 2 kapsułki) na dobę (co odpowiada 3000 mg paracetamolu, 36,6 mg chlorowodorku fenylefryny i 600 mg gwajafenezyny).
  • Należy zachować odstęp co najmniej 4 godzin pomiędzy dawkami.
  • Należy stosować najmniejszą skuteczną dawkę i stosować lek przez możliwie najkrótszy czas.
  • Nie stosować leku dłużej niż przez 3 dni.

Należy skontaktować się z lekarzem, w przypadku utrzymywania się objawów przez ponad 3 dni lub ich nasilenia albo, jeśli kaszlowi towarzyszy wysoka gorączka, wysypka skórna lub uporczywy ból głowy.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do stosowania leku Theraflu Total Grip są:

  • uczulenie na paracetamol, chlorowodorek fenylefryny, gwajafenezynę lub którykolwiek z pozostałych składników leku,
  • choroba serca lub nadciśnienie tętnicze,
  • cukrzyca,
  • nadczynność tarczycy,
  • jaskra z zamkniętym kątem przesączania,
  • guz chromochłonny nadnerczy,
  • stosowanie inhibitorów monoaminooksydazy (IMAO) obecnie lub w ciągu ostatnich 14 dni,
  • stosowanie trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych,
  • przyjmowanie beta-adrenolityków,
  • jednoczesne stosowanie innych leków sympatykomimetycznych, takich jak preparaty na przekrwienie błony śluzowej nosa, środki zmniejszające apetyt oraz leki psychostymulujące o działaniu podobnym do amfetaminy.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Rzadkie działania niepożądane (mogą wystąpić u 1 na 1000 osób) lub bardzo rzadko o (mogą wystąpić u 1 na 10 000 osób):

  • reakcje alergiczne, w tym świszczący oddech, duszność, obrzęk twarzy lub ust,
  • wysypka skórna (w tym pokrzywka, świąd), zaczerwienienie skóry,
  • złuszczanie skóry, pęcherze, owrzodzenia, owrzodzenia w jamie ustnej,
  • zaburzenia związane z krwią, w tym nietypowe krwawienie lub powstawanie siniaków,
  • zażółcenie skóry lub oczu (żółtaczka). Są to oznaki problemów z wątrobą.

Należy przerwać stosowanie leku Theraflu Total Grip i bezzwłocznie skonsultować się z lekarzem w przypadku wystąpienia powyższych działań niepożądanych. 

Rzadkie lub bardzo rzadkie działania niepożądane (u maksymalnie 1 na 1000 osób lub 1 na 10 000 osób):

  • ból lub dyskomfort w jamie brzusznej (biegunka, nudności, wymioty),
  • bóle głowy, zawroty głowy,
  • zwiększone ciśnienie krwi, kołatanie serca, szybkie bicie serca,
  • zaburzenia snu, niepokój, pobudzenie psychoruchowe, nerwowość, drażliwość lub dezorientacja,
  • problemy z oddychaniem,
  • rozszerzenie źrenicy, zwiększone ciśnienie w oku,
  • bolesne oddawanie moczu, problemy z oddawaniem moczu.

W bardzo rzadkich przypadkach mogą wystąpić problemy z wątrobą, w tym nieprawidłowe wyniki badań czynności wątroby.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w szczególności o lekach:

  • leki stosowane w leczeniu niewydolności serca i nieprawidłowego rytmu serca (digoksyna i inne glikozydy nasercowe),
  • leki rozrzedzające krew (przeciwzakrzepowe), takie jak warfaryna lub inne pochodne kumaryny,
  • leki stosowane w leczeniu nudności i wymiotów, jak metoklopramid lub domperydon,
  • leki stosowane w leczeniu gruźlicy (ryfampicyna i izoniazyd) i zakażeń bakteryjnych (chloramfenikol),
  • leki stosowane w leczeniu drgawek, takie jak lamotrygina, fenytoina, fenobarbital i karbamazepina,
  • kolestyramina stosowana w celu obniżenia stężenia cholesterolu,
  • zydowudyna (AZT) stosowana w leczeniu zakażenia wirusem HIV (AIDS),
  • probenecyd stosowany w leczeniu dny moczanowej,
  • ergotamina i metysergid, stosowane w leczeniu migreny,
  • leki stosowane w leczeniu gorączki lub łagodnych dolegliwości bólowych (salicylany, salicylamid),
  • leki zawierające paracetamol lub leki obkurczające błonę śluzową nosa stosowane w leczeniu przeziębień i grypy,
  • halogenowane leki znieczulające stosowane w celu znieczulenia przed operacją,
  • należy poinformować lekarza o przyjmowaniu tego leku w przypadku wykonywania badań moczu.

Nie należy stosować leku Theraflu Total Grip, jeżeli pacjent przyjmuje lub przyjmował:

  • w ciągu ostatnich 14 dni inhibitory monoaminooksydazy (inhibitory IMAO) stosowane w leczeniu depresji lub choroby Parkinsona,
  • trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne stosowane w leczeniu depresji,
  • leki stosowane w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi, np. beta-adrenolityki,
  • leki zawierające leki sympatykomimetyczne, takie jak leki zmniejszające przekrwienie błony śluzowej,
  • leki zmniejszające apetyt,
  • leki psychostymulujące podobne do amfetaminy.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem stosowania leku Theraflu należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą.

Lek Theraflu Total Grip stosuje się wtedy, gdy występują wszystkie wymienione objawy:

  • ból i (lub) gorączka,
  • przekrwienie błony śluzowej nosa,
  • mokry kaszel.

Należy skontaktować się z lekarzem, gdy objawy nasilą się lub nie ustąpią w ciągu 3 dni, lub w przypadku, kiedy kaszlowi towarzyszy wysoka gorączka, wysypka skórna lub uporczywy ból głowy.

Nie należy przyjmować dawki większej niż zalecana ze względu na możliwość wystąpienia ciężkiego uszkodzenia wątroby.

Nie należy przyjmować leku równocześnie z innymi lekami przeznaczonymi do leczenia kaszlu, przeziębienia lub kataru.

Nawykowe przyjmowanie leków przeciwbólowych, a zwłaszcza połączenia kilku substancji o działaniu przeciwbólowym, może prowadzić do trwałego uszkodzenia nerek z ryzykiem niewydolności nerek.

Przed zastosowaniem leku Theraflu Total Grip należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą w przypadku występowania:

  • zaburzeń czynności wątroby,
  • zaburzeń czynności nerek,
  • przerostu gruczołu krokowego (prostaty), ponieważ może występować zatrzymanie moczu lub trudności z oddawaniem moczu,
  • problemów z krążeniem krwi (takie jak objaw Raynauda),
  • łagodnej żółtaczki (zespół Gilberta),
  • ciężkiego zakażenia,
  • poważnego niedożywienia,
  • dużej niedowagi,
  • długotrwałego picia dużych ilości alkoholu,
  • przewlekłego kaszlu (np. występującego podczas palenia),
  • astmy,
  • przewlekłego zapalenia oskrzeli lub rozedmy płuc (choroba płuc).

Paracetamol:

  • Lek zawiera paracetamol.
  • Nie należy przyjmować leku równocześnie z innymi produktami zawierającymi paracetamol.

Dzieci i młodzież:

  • Nie należy stosować tego leku u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 16 lat, ani też u młodzieży w wieku od 16 do 18 lat o masie ciała poniżej 50 kg.

Z jedzeniem, piciem i alkoholem:

  • Nie należy spożywać napojów alkoholowych podczas stosowania tego leku.
  • Lek ten można przyjmować razem z posiłkiem lub niezależnie od posiłku.

Ciąża i karmienie piersią:

  • Nie należy stosować leku Theraflu Total Grip podczas ciąży i karmienia piersią.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn:

  • Ten lek może powodować zawroty głowy. W razie wystąpienia takich objawów nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Ważne informacje

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników leku.

Przechowywanie

Lek należy przechowywać:

  • w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci,
  • w temperaturze poniżej 25ºC.

Zawartość

16 kapsułek

Producent

Haleon Poland Sp. z o.o.
ul. Rzymowskiego 53
02-697 Warszawa
[email protected]

Informacje dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu!

W serwisie Apteka Codzienna używamy plików cookies (tzw. ciasteczek), aby ułatwić użytkownikom korzystanie z naszych stron oraz dostosowywać serwis do ich preferencji.

Akceptacja wszystkich plików cookies powoduje zapisanie w pamięci przeglądarki niezbędnych plików cookies (wykorzystywanych do prawidłowego działania strony), plików analitycznych (które pomagają nam poprawiać i ulepszać funkcjonalności serwisu) oraz marketingowych (umożliwiających wyświetlanie dopasowanych treści). Kliknij "Akceptuję", jeśli zgadzasz się na pliki cookies. Aby uzyskać więcej informacji lub zmienić ustawienia cookies, przeczytaj naszą Politykę prywatności i regulamin serwisu.

Pliki cookies (ciasteczka) to małe pliki tekstowe, które mogą być stosowane przez strony internetowe, aby użytkownicy mogli korzystać ze stron w bardziej sprawny sposób.

Prawo stanowi, że możemy przechowywać pliki cookies na urządzeniu użytkownika, jeśli jest to niezbędne do funkcjonowania niniejszej strony. Do wszystkich innych rodzajów plików cookies potrzebujemy zezwolenia użytkownika.

Niniejsza strona korzysta z różnych rodzajów plików cookies. Niektóre pliki cookies umieszczane są przez usługi stron trzecich, które pojawiają się na naszych stronach.

Więcej informacji o plikach cookies przeczytasz w Polityce prywatności.