Chat with us, powered by LiveChat Aspirin C Forte 800 mg + 480 mg, 10 tabletek musujących - cena, opinie - Aptekacodzienna.pl

Sprawdź nasz poradnik o zdrowiu 

  Szybka dostawa z DHL & InPost

0

Kategorie


Ulubione


Aspirin C Forte 800 mg + 480 mg, 10 tabletek musujących

0.00

(0)


Producent:
Marka:
Rejestracja:

28.19 zł

Cena jednostkowa: 28.19 zł za 10 tabletek

Dostępny, wysyłamy w ciągu 24 godzin


Opis produktu
Skład
Wskazania
Dawkowanie
Przeciwwskazania
Działania niepożądane
Stosowanie innych leków
Ostrzeżenia i środki ostrożności
Ważne informacje
Przechowywanie
Zawartość
Producent
Informacje dodatkowe

Opis produktu

Aspirin® C Forte to tabletki musujące o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym, przeznaczone do łagodzenia objawów przeziębienia i grypy, takich jak gorączka, ból głowy, ból gardła czy bóle mięśniowe. Preparat zawiera zwiększoną dawkę kwasu acetylosalicylowego oraz witaminy C w porównaniu do standardowej wersji Aspirin® C, co zapewnia silniejsze działanie objawowe.

Substancja czynna – kwas acetylosalicylowy – wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe, natomiast witamina C wspiera naturalną odporność organizmu, co jest szczególnie istotne w czasie infekcji.

Aspirin® C Forte może być stosowana w przypadku bólów o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu (takich jak ból głowy, zębów czy mięśni), objawów towarzyszących infekcjom wirusowym, takich jak przeziębienie czy grypa, gorączki związanej z infekcją.

Dzięki formie tabletki musującej, lek szybko się rozpuszcza i jest łatwy do przyjęcia, jednocześnie działając skutecznie i szybko.

Skład

1 tabletka musująca zawiera:

  • substancje czynne: kwas acetylosalicylowy (Acidum acetylsalicylicum) 800 mg i witamina C (Acidum ascorbicum 480 mg),
  • substancje pomocnicze: sodu wodorowęglan (modyfikowany): sodu wodorowęglan i sodu węglan kwas cytrynowy bezwodny, powidon, krzemionka koloidalna bezwodna.

Wskazania

Lek jest wskazany do stosowania przy objawowym leczeniu:

  • gorączki lub bólu o małym bądź umiarkowanym nasileniu, w tym bólu głowy, bólów mięśni i bólów zębów,
  • dolegliwości towarzyszące przeziębieniu i grypie,
  • stanów zapalnych.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dorośli:

  • Jednorazowo 1 tabletka musująca.
  • W razie konieczności dawkę jednorazową można powtarzać, co 4 do 8 godzin.
  • Nie należy przyjmować więcej niż 3 tabletki musujące na dobę.
  • Leku nie należy stosować dłużej niż 4 dni bez konsultacji z lekarzem. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazania do stosowania leku Aspirin® C Forte:

  • uczulenie na substancje czynne, inne salicylany lub którykolwiek z pozostałych składników leku,
  • skaza krwotoczna,
  • aktywna choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy,
  • ciężka niewydolność serca, wątroby lub nerek,
  • występowanie w przeszłości napadów astmy oskrzelowej po zastosowaniu salicylanów lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ),
  • jednoczesne stosowanie metotreksatu w dawkach 15 mg tygodniowo lub większych,
  • stosowanie w ostatnim trymestrze ciąży,
  • stosowanie u dzieci i młodzieży.

Działania niepożądane

Aspirin® C Forte jak każy inny lek może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Należy natychmiast powiadomić lekarza lub zgłosić się do najbliższego szpitalnego oddziału ratunkowego, jeśli wystąpi:

  • krwawienie z przewodu pokarmowego (wymioty zawierające krew lub fusowatą treść – podobną do fusów z kawy) lub czarny, smolisty stolec,
  • objawy ciężkiej reakcji nadwrażliwości takie jak: obrzęk twarzy i powiek, obrzęk języka i krtani ze zwężeniem dróg oddechowych, trudności z oddychaniem, duszność aż do napadów astmy, przyspieszenie czynności serca, nagłe obniżenie ciśnienia tętniczego aż do zagrażającego życiu wstrząsu.

W związku z leczeniem NLPZ (leki przeciwbólowe nazywane niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi) zgłaszano występowanie obrzęków, nadciśnienia i niewydolności serca.

Mogą wystąpić następujące działania niepożądane:

  • bóle żołądka i brzucha, zgaga, nudności, wymioty, niestrawność, zapalenie przewodu pokarmowego, choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, perforacja (przedziurawianie żołądka lub jelita),
  • zaburzenia czynności wątroby (zwiększenie aktywności aminotransferaz),
  • zawroty głowy i szumy uszne, będące zazwyczaj objawami przedawkowania,
  • zwiększone ryzyko krwawień, krwotoki (pooperacyjne, z nosa, z dziąseł, z układu moczowopłciowego), krwiaki, wydłużenie czasu krwawienia, czasu protrombinowego, trombocytopenia (zmniejszenie liczby płytek krwi), ostra lub przewlekła niedokrwistość z niedoboru żelaza albo ostra niedokrwistość pokrwotoczna objawiające się ogólnym osłabieniem organizmu, bladością, hypoperfuzją, a także nieprawidłowymi wynikami badań laboratoryjnych,
  • hemoliza i niedokrwistość hemolityczna u pacjentów cierpiących na poważną postać niedoboru dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej,
  • krwawienie do mózgu (szczególnie u pacjentów z niekontrolowanym nadciśnieniem i (lub) jednocześnie stosujących inne leki przeciwzakrzepowe),
  • zaburzenia czynności nerek i ciężka niewydolność nerek,
  • reakcje nadwrażliwości takie jak: astma, wysypka, pokrzywka, obrzęk (w tym naczynioruchowy), zaburzenia oddychania i pracy serca, zapalenie błony śluzowej nosa, przekrwienie błony śluzowej nosa i bardzo rzadko ciężkie reakcje, w tym wstrząs anafilaktyczny,
  • astma oskrzelowa.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.

Nie należy przyjmować leku Aspirin® C Forte z metotreksatem przyjmowanym w dawkach 15 mg na tydzień lub większych, ze względu na działanie toksyczne metotreksatu na szpik kostny.

Należy porozmawiać z lekarzem lub farmaceutą przed rozpoczęciem przyjmowania leku Aspirin® C Forte z którymkolwiek z niżej wymienionych leków:

  • metotreksat przyjmowany w dawkach mniejszych niż 15 mg na tydzień,
  • leki przeciwzakrzepowe ( np. pochodne kumaryny, heparyna), leki trombolityczne (rozpuszczające skrzeplinę) oraz leki hamujące zlepianie płytek krwi (np. tyklopidyna), ze względu na zwiększone ryzyko wydłużenia czasu krwawienia i krwotoków,
  • inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, w tym inne salicylany przyjmowane w dużych dawkach, ponieważ istnieje ryzyko choroby wrzodowej i krwawień z przewodu pokarmowego oraz uszkodzenie nerek,
  • glikokortykosteroidy podawane ogólnie (zwane steroidami, stosowane w leczeniu m.in. choroby reumatycznej) z wyjątkiem hydrokortyzonu (stosowanego jako terapia zastępcza w chorobie Addisona), ze względu na ryzyko wystąpienia choroby wrzodowej żołądka i krwawienia z przewodu pokarmowego, a także zmniejszenie stężenia salicylanów w osoczu w trakcie leczenia glikokortykosteroidami i zwiększenie ryzyka przedawkowania salicylanów po zakończeniu przyjmowania glikokortykosteroidów,
  • digoksyna (lek stosowany w chorobach serca), gdyż kwas acetylosalicylowy zwiększa jej stężenie w osoczu,
  • leki przeciwcukrzycowe, np. insulina, pochodne sulfonylomocznika,
  • kwas walproinowy (lek stosowany w leczeniu m.in. w padaczki),
  • selektywne inhibitory zwrotnego wychwytu serotoniny (leki stosowane w leczeniu depresji),
  • leki stosowane w leczeniu dny moczanowej (np. benzbromaron, probenecyd), ponieważ kwas acetylosalicylowy osłabia ich działanie, co może powodować nasilenie objawów dny moczanowej;
  • leki moczopędne (leki zwiększające wytwarzanie moczu), ponieważ kwas acetylosalicylowy osłabia ich działanie,
  • niektóre leki stosowane w leczeniu nadciśnienia tętniczego (z grupy tzw. inhibitorów konwertazy angiotensyny), szczególnie jeśli kwas acetylosalicylowy stosowany jest w dużych dawkach, ponieważ osłabia ich działanie,
  • deferoksamina (lek stosowany m.in. w przedawkowaniu żelaza), ponieważ stosowana jednocześnie z kwasem askorbowym (witamina C wchodząca w skład leku Aspirin C Forte), może zwiększyć toksyczność tkankową żelaza, zwłaszcza w obrębie serca, co powoduje jego niewydolność.

Aspirin® C Forte można stosować jednocześnie z wyżej wymienionymi lekami (oprócz metotreksatu stosowanego w dawkach 15 mg na tydzień lub większych) wyłącznie po konsultacji z lekarzem.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem stosowania leku Aspirin C Forte należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą.

Przed rozpoczęciem stosowania leku należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą jeśli:

  • u pacjenta występuje nadwrażliwość na niesteroidowe leki przeciwzapalne i przeciwreumatyczne lub inne substancje alergizujące,
  • pacjent stosuje jednocześnie leki przeciwzakrzepowe,
  • u pacjenta występuje zaburzona czynność wątroby, zaburzenie czynności nerek lub zaburzenia krążenia, (np. choroba naczyń nerkowych, zastoinowa niewydolność serca, zmniejszenie objętości krwi krążącej, rozległa operacja, posocznica, ciężkie krwawienia), gdyż kwas acetylosalicylowy może dodatkowo zwiększyć ryzyko występowania zaburzeń czynności nerek i ciężkiej niewydolności nerek,
  • u pacjenta występowała w przeszłości (przewlekła lub nawracająca) choroba wrzodowa lub krwawienia z przewodu pokarmowego,
  • pacjent ma chorobę genetyczną polegającą na niedoborze enzymu - dehydrogenazy glukozo-6- fosforanowej, gdyż podanie kwasu acetylosalicylowego może wywołać wystąpienie hemolizy lub niedokrwistości hemolitycznej,
  • pacjentka karmi piersią.

Lek do podawania doustnego. Tabletkę musującą należy rozpuścić w szklance wody i wypić musujący płyn. Przyjmować po posiłkach.

Kwas acetylosalicylowy może powodować skurcz oskrzeli i wywoływać napady astmy lub inne reakcje nadwrażliwości, na które szczególnie narażeni są pacjenci:

  • z astmą oskrzelową,
  • przewlekłymi chorobami układu oddechowego,
  • katarem siennym,
  • polipami błony śluzowej nosa,
  • u których występują reakcje alergiczne (np. reakcje skórne, świąd, pokrzywka) na inne substancje.

Pacjenci przed zabiegami chirurgicznymi (włącznie z niewielkimi zabiegami, np. usunięcie zęba), powinni poinformować o przyjmowaniu leku lekarza, chirurga, anestezjologa lub dentystę.

Kwas acetylosalicylowy, nawet w małych dawkach, zmniejsza wydalanie kwasu moczowego z organizmu. U pacjentów ze skłonnością do zmniejszonego wydalania kwasu moczowego lek może spowodować napad dny moczanowej.

W przypadku pacjentów chorych na szczawianowo-wapniową kamicę nerkową lub nawracającą kamicę nerkową zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności w spożywaniu przez nich witaminy C (kwasu askorbowego).

Długotrwałe przyjmowanie leków zawierających kwas acetylosalicylowy może być przyczyną bólu głowy, który nasila się podczas przyjmowania kolejnych dawek.

Nawykowe przyjmowanie leków przeciwbólowych, szczególnie zawierających kilka substancji czynnych, może prowadzić do ciężkiego zaburzenia czynności nerek i niewydolności nerek.

W przebiegu niektórych chorób wirusowych, szczególnie w przypadku zakażenia wirusem grypy typu A, wirusem grypy typu B lub ospy wietrznej, głównie u dzieci i młodzieży, istnieje ryzyko wystąpienia zespołu Reye’a - rzadkiej, ale zagrażającej życiu choroby. Występowanie uporczywych wymiotów w przebiegu infekcji może wskazywać na wystąpienie zespołu Reye’a, co wymaga natychmiastowej pomocy medycznej.

Ryzyko wystąpienia zespołu Reye’a w przebiegu infekcji wirusowych może wzrosnąć, jeśli jednocześnie podaje się kwas acetylosalicylowy, chociaż związek przyczynowy nie został udowodniony.

Sód:

  • Jedna tabletka musująca leku zawiera 438 mg sodu (głównego składnika soli kuchennej), co odpowiada to 22 % maksymalnej zalecanej dobowej dawki sodu w diecie u osób dorosłych.
  • Maksymalna dawka dobowa tego produktu jest równoważna 66 % zalecanej przez WHO maksymalnej dawki dobowej spożycia sodu, co należy wziąć pod wagę u pacjentów ze zmniejszoną czynnością nerek i u pacjentów kontrolujących zawartość sodu w diecie.

Dzieci i młodzież:

  • Lek nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci i młodzieży z uwagi na ilość substancji czynnych zawartych w jednej tabletce musującej.

Ciąża, karmienie piersią i wpływ na płodność:

  • Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
  • Leku nie stosować w ostatnim trymestrze ciąży, ponieważ może powodować powikłania w okresie okołoporodowym, zarówno u matki jak i u noworodka.
  • Nie należy stosować leków zawierających kwas acetylosalicylowy u kobiet w pierwszym i drugim trymestrze ciąży, chyba że jest to bezwzględnie konieczne.
  • W razie konieczności stosowania kwasu acetylosalicylowego przez kobiety usiłujące zajść w ciążę lub w pierwszym i drugim trymestrze ciąży, należy przyjmować jak najmniejszą dawkę leku przez jak najkrótszy czas.
  • Kwas acetylosalicylowy przenika w niewielkiej ilości do mleka kobiet, dlatego nie zaleca się przyjmowania leku podczas karmienia piersią.
  • Aspirin® C Forte należy do grupy leków, które mogą niekorzystnie wpływać na płodność u kobiet, jednak działanie to jest przemijające i ustępuje po zakończeniu leczenia.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn:

  • Lek nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwanie maszyn.

Ważne informacje

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników leku.

Przechowywanie

Lek należy przechowywać:

  • w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci,
  • w temperaturze poniżej 25ºC.

Zawartość

10 tabletek musujacych

Producent

Bayer Sp. z o.o.
Al.Jerozolimskie 158
02-326 Warszawa
[email protected]

Informacje dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu!

W serwisie Apteka Codzienna używamy plików cookies (tzw. ciasteczek), aby ułatwić użytkownikom korzystanie z naszych stron oraz dostosowywać serwis do ich preferencji.

Akceptacja wszystkich plików cookies powoduje zapisanie w pamięci przeglądarki niezbędnych plików cookies (wykorzystywanych do prawidłowego działania strony), plików analitycznych (które pomagają nam poprawiać i ulepszać funkcjonalności serwisu) oraz marketingowych (umożliwiających wyświetlanie dopasowanych treści). Kliknij "Akceptuję", jeśli zgadzasz się na pliki cookies. Aby uzyskać więcej informacji lub zmienić ustawienia cookies, przeczytaj naszą Politykę prywatności i regulamin serwisu.

Pliki cookies (ciasteczka) to małe pliki tekstowe, które mogą być stosowane przez strony internetowe, aby użytkownicy mogli korzystać ze stron w bardziej sprawny sposób.

Prawo stanowi, że możemy przechowywać pliki cookies na urządzeniu użytkownika, jeśli jest to niezbędne do funkcjonowania niniejszej strony. Do wszystkich innych rodzajów plików cookies potrzebujemy zezwolenia użytkownika.

Niniejsza strona korzysta z różnych rodzajów plików cookies. Niektóre pliki cookies umieszczane są przez usługi stron trzecich, które pojawiają się na naszych stronach.

Więcej informacji o plikach cookies przeczytasz w Polityce prywatności.