Szybka wysyłka w ciągu 24h  🚚

  Szybka dostawa z DHL & InPost

0

Kategorie


Ulubione


Biotylek Max 10 mg, 30 tabletek

0.00

(0)


Producent:
Rejestracja:

32.99 zł

Cena jednostkowa: 11 zł za 10 tabletek

Dostępny, wysyłamy w ciągu 24 godzin


Opis produktu
Skład
Wskazania
Działanie
Stosowanie
Przeciwwskazania
Działania niepożądane
Stosowanie innych leków
Ostrzeżenia i środki ostrożności
Przechowywanie
Dystrybutor
Informacje dodatkowe

Opis produktu

Biotylek Max to lek należący do grupy preparatów witaminowych, w skład którego wchodzi główny składnik aktywny czyli rozpuszczalna w wodzie biotyna. Biotyna jest nazywana inaczej witaminą H lub witaminą B7. Jak pozostałe witaminy z grupy B, biotyna odgrywa istotną rolę w zachowaniu zdrowej skóry, włosów i paznokci. Biotyna wspomaga procesy powstawania keratyny i różnicowania się komórek naskórka oraz włosów i paznokci, poprawiając ich stan. Badania potwierdzają, że u osób, które przyjmują biotynę w postaci suplementu, paznokcie są twardsze i mniej się kruszą. Lek może być stosowany przez osoby, u których lekarz stwierdzi niedobory biotyny w celu walki z objawami lub zapobieganiu ich następstw.

Skład

1 tabletka zawiera:

 • 10 mg biotyny.

Substancja czynna:

 • biotyna (Biotinum).

Substancje pomocnicze:

 • laktoza jednowodna, celuloza mirkokrystaliczna, kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna.

Wskazania

Lek Biotylek Max stosuje się w leczeniu niedoborów biotyny z takimi objawami jak m.in. wypadanie włosów, zaburzenia wzrostu paznokci i włosów oraz ich nadmierna łamliwość, stany zapalne skóry zlokalizowane wokół oczu, nosa, ust, krocza oraz zapobieganiu następstwom niedoborów, po wykluczeniu przez lekarza innych przyczyn.

Działanie

Działanie leku Biotylek Max związane jest z zawartą w nim biotyną, czyli witaminą B7. Witamina B7 wspomaga procesy powstawania keratyny i różnicowania się komórek naskórka, włosów oraz paznokci, w konsekwencji poprawiając ich stan. Niedobory biotyny mogą objawiać się m. in. jako: wypadanie włosów, zaburzenia wzrostu paznokci i włosów oraz ich nadmierną łamliwością, stanami zapalnymi skóry zlokalizowanymi wokół oczu, nosa, ust, krocza.

Stosowanie

Lek należy stosować zawsze zgodnie z zaleceniami lekarza lub ulotki załączonej do opakowania. W razie wątpliwości co do stosowania lub dawkowania należy zwrócić się o pomoc do lekarza bądź farmaceuty.

 Zalecana dawka to od 5 mg do 10 mg biotyny na dobę. Tabletkę można podzielić na równe dawki. W sytuacji gdy o rozpoczęciu leczenia decyduje lekarz, może on zalecić inny schemat przyjmowania leku. Lek stosuje się doustnie.

 • Czas trwania leczenia zależy od charakteru i przebiegu choroby. Obserwuje się ustępowanie objawów po około 4 tygodniach stosowania.
 • W przypadku osób z trudnościami w przełykaniu tabletkę można rozkruszyć i rozpuścić w niewielkiej ilości wody.
 • Dzieci i młodzież mogą stosować lek wyłącznie po zaleceniu przez lekarza, który ustali optymalny sposób dawkowania leku.

Przeciwwskazania

Leku Biotylek Max nie stosujemy:

 • w przypadku nadwrażliwości na biotynę lub inny składnik tego leku.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, Biotylek Max może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. W pojedynczych przypadkach mogą wystąpić:

 • zaburzenia żołądkowo-jelitowe;
 • pokrzywka.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych obecnie lub ostatnio a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Biotylek Max może wchodzić w interakcje z:

 • lekami przeciwdrgawkowymi (fenytoina, karbamazepina, fenobarbital, prymidon);
 • antybiotykami (lek może zmniejszać stężenie oraz siłę działania biotyny);
 • kwasem walproinowym (hamuje rozkład biotyny poprzez zmniejszenie enzymów rozkładających tą substancję);
 • hormonami steroidowymi (mogą przyspieszać proces rozpadu biotyny w tkankach);
 • awidyną, zasadową glikoproteiną występującą w białku jaja kurzego;
 • alkoholem (powoduje zmniejszenie stężenia biotyny we krwi).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie ma doniesień o przypadkach przedawkowania biotyny u ludzi, jednak w przypadku pominięcia dawki nie należy przyjmować dawki podwójnej w celu jej uzupełnienia.

Należy również pamiętać, że inne ewentualnie przyjmowane produkty, takie jak preparaty wielowitaminowe lub suplementy diety stosowane na poprawę włosów, skóry i paznokci mogą również zawierać biotynę i wpływać na wyniki badań laboratoryjnych.

Laktoza:

 • Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku. Lek zawiera mniej niż 1 mmol (23 mg) sodu w tabletce, to znaczy lek uznaje się za „wolny od sodu”.

Ciąża i karmienie piersią:

 • Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Ilość biotyny zawarta w leku Biotylek Max znacznie przekracza zalecane dzienne spożycie dla kobiet w ciąży, dlatego leku nie należy stosować u kobiet w tym okresie. Ilość biotyny zawarta w leku Biotylek Max znacznie przekracza zalecane dzienne spożycie dla kobiet karmiących piersią. Biotyna przenika do mleka ludzkiego, jednak nie stwierdzono, aby wpływało to na niemowlę karmione piersią. Leku nie należy stosować u kobiet karmiących piersią.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn:

 • Nie stwierdzono wpływu leku Biotylek Max na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.

Wpływ na badania laboratoryjne:

 • Jeśli pacjent ma być poddany badaniom laboratoryjnym, musi poinformować lekarza lub personel laboratoryjny o tym, że niedawno przyjmował Biotylek Max, ponieważ biotyna może zaburzać wyniki takich badań. W zależności od badania, wyniki mogą być fałszywie podwyższone lub fałszywie niskie ze względu na biotynę. Lekarz może zalecić zaprzestania przyjmowania leku przed przeprowadzeniem badań laboratoryjnych. Należy również pamiętać, że inne ewentualnie przyjmowane produkty, takie jak preparaty wielowitaminowe lub suplementy diety stosowane na poprawę włosów, skóry i paznokci mogą również zawierać biotynę i wpływać na wyniki badań laboratoryjnych. Jeśli pacjent przyjmuje takie produkty, powinien o tym powiedzieć lekarzowi lub personelowi laboratoryjnemu.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem:

 • Podczas przyjmowania leku nie należy jednocześnie spożywać surowego białka jaja kurzego, ponieważ może to spowodować zahamowanie wchłaniania biotyny.

Stosowanie u dzieci i młodzieży:

 • U dzieci i młodzieży lek można stosować wyłącznie po zaleceniu przez lekarza. Lekarz ustali optymalny sposób dawkowania leku.

Przechowywanie

 • Przechowywać w temperaturze poniżej 25oC;
 • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci;
 • Chronić od światła i wilgoci;
 • Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na boku opakowania.

Dystrybutor

Hasco-Lek S.A. 
ul. Żmigrodzka 242e
51-131, Wrocław.

Informacje dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu!

Strona korzysta z plików cookies, dzięki temu działa poprawnie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.